Przechowywanie poppersów wymaga pewnej uwagi i ostrożności, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i utrzymanie skuteczności.

Sprawdź polecane poppersy:

Blue Boy® 15 ml
Amsterdam Special 15 ml
RUSH® Extreme EU Formula 20 ml Tall
Jungle Juice® Black Extreme 15 ml
High Rise® Tall 20 ml

Oto kilka kluczowych wskazówek dotyczących przechowywania:

 1. Z dala od światła i ciepła: Poppersy najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, aby uniknąć degradacji chemicznej spowodowanej ekspozycją na światło i ciepło. Szafka lub szuflada z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła jest idealna.

 2. Szczelnie zamknięte: Upewnij się, że butelka jest zawsze szczelnie zamknięta po użyciu. Kontakt z powietrzem może przyspieszyć proces degradacji substancji aktywnej, zmniejszając efektywność poppersów.

 3. W pozycji pionowej: Przechowuj flakonik w pozycji pionowej, aby zminimalizować ryzyko wycieku i ewentualnego uszkodzenia opakowania lub etykiet.

 4. Unikaj ekstremalnych temperatur: Nie przechowuj poppersów w miejscach, gdzie mogą być narażone na ekstremalne temperatury, takie jak zamrażarka czy samochód podczas gorącego dnia. Skrajne zimno lub ciepło mogą wpływać na skład chemiczny i skuteczność produktu.

 5. Bezpieczne miejsce: Aby uniknąć przypadkowego spożycia przez dzieci lub zwierzęta domowe, przechowuj poppersy w miejscu, do którego nie mają dostępu.

 6. Rozważ termin ważności: Choć poppersy zazwyczaj nie mają ściśle określonego terminu ważności, z czasem mogą tracić na potencji. Jeśli zauważysz zmianę zapachu, koloru lub skuteczności, może to być znak, że produkt jest już przeterminowany.

  WAŻNY TIP - Czy trzymanie poppersa w lodówce to dobry pomysł?
  Lodówka to właściwe miejsce na butelki poppersów, biorąc pod uwagę powyższe rekomendacje. To dobrze znana wskazówka, która spełnia wymagania. Wrogiem poppersów jest ciepło i światło, ponieważ są sprzedawane w stanie ciekłym (a czasem stałym), mają tendencję do odparowywania w ciepłym otoczeniu. Ta wskazówka może być przydatna w Europie, gdzie mamy raczej umiarkowany klimat, ale też przede wszystkim jeśli chcesz podróżować do ciepłych i egzotycznych krajów i tam korzystać z małych flakoników.

  Nigdy nie zapominaj, że lodówka sprawi, że Twoje poppersy pozostaną tak świeże, jak to możliwe, ale musisz zachować ostrożność i unikać ich, jeśli masz dzieci.

Przestrzeganie tych wszystkich wskazówek pomoże utrzymać poppersy w dobrym stanie i zapewnić, że będą one bezpieczne i skuteczne w użyciu.

Inne pomocne artykuły:
[1] Kompendium wiedzy o poppersach w magazynie Mensider
[2] Wszystko co musisz wiedzieć o poppersach